koszyk suma: 0,00 zł

Hevea Brasil

Na materacach Hevea Brasil doskonale wyśpią się osoby preferujące twarde podłoże. W ich konstrukcji wykorzystano naturalne, znane od wieków materiały o potwierdzonych walorach prozdrowotnych i użytkowych. Są one bardzo wytrzymałe, trwałe i mogą z nich korzystać dzieci i osoby dorosłe bez żadnych ograniczeń wagowych.

Jak zbudowane są materace Hevea Brasil?

Materace z serii Hevea Brasil posiadają dwie identyczne użytkowe strony. W ich środkowej części umieszczono rdzeń lateksowo – kokosowy o grubości 9 cm, który obłożono dwustronnie czterocentymetrową warstwą pianki lateksowej z pionową perforacją. Lateks wykorzystany do produkcji tych materacy charakteryzuje się dużą gęstością rzędu 63 kg/m3. Posiada on właściwości antybakteryjne i przeciwalergiczne.

Lateksowana jest też mata kokosowa, co zapewnia jej nie tylko większą elastyczność i trwałość, ale też zapobiega rozwijaniu się na jej powierzchni szkodliwych drobnoustrojów i mikroorganizmów. Kokos zapewnia świetna wentylację, a pianka lateksowa – dzięki specjalnym kanalikom znajdującym się w jej konstrukcji – również umożliwia skuteczną wymianę powietrza. Jak zatem widać, materiały te doskonale się uzupełniają, tworząc bezpieczne, wygodne i prozdrowotne warunki do spania. Pianka lateksowa idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, ale jest jednocześnie na tyle twarda, by zagwarantować solidne podparcie dla kręgosłupa. Materac ma dwie identyczne strony użytkowe i zawiera aż 20% żywicy lateksowej, co zwiększa jego giętkość. Żywotność materaca można przedłużyć dzięki regularnemu obracaniu go na drugą stronę. Najlepiej robić to co kilka miesięcy.

W jakich rozmiarach dostępne są materace Hevea Brasil?

Produkty z serii Hevea Brasil przeznaczone są dla osób dorosłych, stąd dostępne są w większych rozmiarach, odpowiednich zarówno do łóżek pojedynczych, jak i podwójnych. Gamą Hevea Brasil obejmuje modele o wymiarach: 200x160 cm, 140x200 cm, 180x200 cm, 90x200 cm, 80x200 cm, 120x200 cm oraz 100x200 cm. Najbardziej odpowiednie dla tych materacy będą stelaże elastyczne z regulacją twardości w pasie lędźwiowym. 

Jakie pokrowce posiadają materace Hevea Brasil?

Do wyboru w komplecie z materacami Hevea Brasil są aż cztery różne rodzaje pokrowców: AEGIS NATURAL CARE, Cashmere Beauty, Aloe Green POWER oraz Tencel Silky Feeling. Każdy spośród nich ma doskonałe właściwości, wpływające in plus na komfort snu. Dla przykładu, dzianina AEGIS pokryta jest innowacyjną powłoką, blokującą rozwój bakterii, grzybów, glonów, roztoczy, drożdży i pleśni. Z kolei powłoczka Tencel Silky Feeling jest bardzo miękka i przyjemna, a przy tym niezwykle trwała. Doskonale też przepuszcza powietrze, skutecznie pochłania wilgoć i ma właściwości antystatyczne. 

Materace Hevea Brasil objęte są 2-letnią gwarancją na cały produkt. Posiadają również osobną, 10-letnią gwarancję na wkład kokosowo – lateksowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl