koszyk suma: 0,00 zł

Hevea Body Comfort

Hevea Body Comfort

Rodzina materacy Hevea Body Comfort jest bardzo liczna i obejmuje modele w wielu rozmiarach, odpowiednie zarówno do łóżek pojedynczych, jak i podwójnych. Przeznaczone są one do użytkowania przez osoby dorosłe i starsze dzieci w wieku nastoletnim. Linia Hevea Body Comfort podzielona jest na cztery warianty: Body Comfort Visco, Body Comfort MAX, Body Comfort Laguna oraz Body Comfort Max Laguna. Przedstawimy poniżej krótką charakterystykę każdego z nich, by ułatwić Ci znalezienie idealnej propozycji.

Hevea Body Comfort Visco – czym wyróżniają się te materace?

Materace Hevea Body Comfort Visco to świetna propozycja dla każdego, kto najlepiej wysypia się na średnio-twardym podłożu. Wykonano je z perforowanej lateksowej pianki, na której wydzielono 7 stref twardości, dla optymalnego wsparcia poszczególnych części ciała. Blok pianki jest jednolity, co sprawia, że na materacu śpi się jeszcze bardziej komfortowo. Dzięki jednorodnej budowie wykazuje on również większą trwałość. Jedna ze stron posiada warstwę Visco-lateksu, charakteryzującego się bardzo dużą gęstością i jest ona polecana do użytkowania w okresie jesienno-zimowym. Z kolei warstwa lateksowa lepiej sprawdzi się podczas cieplejszych, letnich nocy.

Materac doskonale przepuszcza powietrze, nie dopuszczając ani do przegrzania, ani do wychłodzenia ciała. Co więcej, ma właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Nie rozwijają się na nim szkodliwe mikroorganizmy, takie jak pleśń czy roztocza. Rodzaj pokrowca można wybrać spośród czterech dostępnych wariantów: NATURAL CARE AEGIS, Tencel Silky Feeling, Aloe GREEN POWER oraz Cashmere Beaty. Każdy spośród nich można zdejmować i prać w wysokiej temperaturze. Cały produkt objęty jest 2-letnią gwarancją, a wkład z lateksu posiada dodatkowo aż 15-letnią gwarancję.

Materace Hevea Body Comfort Max – co warto o nich wiedzieć?

Budowa dwustronnych materacy z linii Hevea Body Comfort Max jest dość złożona, bo składa się na nie kilka warstw. Blok utworzony został z pianki lateksowej o grubości 14 cm, lateksu Ocean Blue o grubości 3 cm oraz płyty Visco o grubości 5 cm. Materace mają właściwości rehabilitacyjne i posiadają status Wyrobu Medycznego kl. I.

Pianka termoelastyczna Visco ma ogromny wpływ na komfort użytkowania. Wspomaga ona prawidłowe ukrwienie w miejscach nacisku, dzięki czemu zmiany ułożenia w trakcie snu są niemal niepotrzebne. Z kolei warstwa Ocean Blue, zawierająca żel silikonowy, doskonale wchłania nadmiar wilgoci z powierzchni materaca, dzięki czemu łatwiej jest zachować materac w higienicznej czystości. Ułatwia to także wewnętrzny pokrowiec z membrany.

Do wyboru są 4 wzory pokrowców zewnętrznych: NATURAL CARE AEGIS, Tencel Silky Feeling, Aloe GREEN POWER oraz Cashmere Beaty. Za dopłatą można także zdecydować się na pokrowiec Bio Bamboo. Przy zakupie udzielana jest 2-letnia gwarancja na produkt i 15-letnia gwarancja na wkład z lateksu.

Hevea Body Comfort Laguna – dlaczego warto wybrać ten model?

Hevea Body Comfort Laguna to seria dwustronnych, rehabilitacyjnych materacy z lateksowym wkładem uzupełnionym warstwą termoelastyczną Viscool. Są to modele o średnim stopniu twardości H2 i właściwościach antyalergicznych. Tym, co wyróżnia te materace na tle pozostałych modeli z rodziny Body Comfort jest obecność wspomnianej pianki Viscool. Ma ona dużą gęstość i poziomą perforację, ułatwiającą cyrkulację powietrza. Daje przyjemne uczucie świeżości, bo nie nagrzewa się pod wpływem temperatury ciała. Co więcej, delikatnie masuje, przyczyniając się do zmniejszenia napięcia mięśniowego. Materace posiadają dwa pokrowce: wewnętrzny z membrany, dla jeszcze lepszej higieny oraz zewnętrzny – do wyboru NATURAL CARE AEGIS, Tencel Silky Feeling, Aloe GREEN POWER oraz Cashmere Beaty oraz – za dopłatą – Bio Bamboo. W ich przypadku wymagany jest stelaż szczebelkowy płaski lub elastyczny, o rozstawie szczebelków 3-5 cm.

Hevea Body Comfort Max Laguna – dla kogo te materace będą odpowiednie?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: dla każdego, kto szuka maksymalnego komfortu i chce się wysypiać po królewsku. W porównaniu z serią Comfort Laguna, materace z linii Comfort Max Laguna różnią się tym, że posiadają dodatkową warstwę lateksu Blue Ocean, o którego właściwościach była już wcześniej mowa. Jest to model wielosezonowy. W lecie rekomenduje się odwrócenie go na stronę Blue Ocean, a podczas chłodnych zimowych nocy lepiej sprawdzi się strona pokryta warstwą termoelastyczną Viscool.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl