koszyk suma: 0,00 zł

Hevea Junior

Co wyróżnia materace z serii Hevea Junior?

Kolekcja materacy z linii Hevea Junior została stworzona z myślą o starszych dzieciach i nastolatkach. Płyta została wykonana z perforowanej lateksowej pianki 1-strefowej (w przypadku modeli o szerokości 70 i 80 cm) i 1-strefowej ze wzmocnioną strefą lędźwiową (w materacach o szerokości 90 cm i więcej). Ich grubość, w zależności od rozmiaru, to 9 lub 10 cm.

Materiał, dzięki specjalnej konstrukcji, świetnie odprowadza wilgoć, a jego jakość potwierdza certyfikat Euro-Latex. Pianka lateksowa jest bardzo elastyczna, więc świetnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała dziecka. Zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, jest trwała i higieniczna w użytkowaniu. 

Pokrowiec jest uszyty z jednej z najbardziej higienicznych dzianin materacowych dostępnych na rynku – NATURAL CARE AEGIS, w której skład wchodzą bawełna i poliester. Wykorzystano w nim innowacyjną powłokę, stanowiącą swoistą tarczę ochronną przed bakteriami, grzybami, pleśnią, glonami, roztoczami oraz drożdżami, która jest niewidoczna, bezzapachowa i trwała, tj. nie wypłukuje się na skutek czyszczenia. 

Wykorzystana do produkcji pokrowca technologia AEGIS Microbe Shield jest całkowicie bezpieczna dla ludzi, zwierząt i środowiska. Pokrowiec można prać w pralce w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Posiada certyfikat Eko-Tex Standard 100

W jakich rozmiarach dostępne są materace Hevea Junior?

Jak już wspomnieliśmy, materace z serii Hevea Junior dedykowane są starszym dzieciom i nastolatkom i dlatego ich rozmiary zaczynają się od 130x70. Dostępne są one także w wymiarach 160x70 cm, 165x80 cm, 160x90 cm, 170x80 cm, 180x80 cm, 190x80 cm, 180x80 cm, 190x80 cm, 200x80 cm i 200x90 cm. Przeznaczone są one do zastosowania w łóżeczkach, tapczanach dziecięcych jak i młodzieżowych oraz w łóżkach piętrowych. Do ich prawidłowego użytkowania wymagany jest stelaż szczebelkowy płaski bądź elastyczny o rozstawie szczebelków 3-5 cm. 

Materace Hevea Junior – jakie są dostępne warianty?

W serii Hevea Junior można wyróżnić cztery warianty tych produktów: Hevea Junior, Hevea Junior Max, Hevea Junior Box oraz Hevea Junior Bio Bamboo. Materace Hevea Junior posiadają takie właściwości, jak podano w pierwszym akapicie. Z kolei produkty Hevea Junior Max wyposażono dodatkowo w płytę z lateksu typu Ocean Blue o grubości 3 cm. Jest to po prostu lateks z żelem silikonowym, który jeszcze skuteczniej pochłania nadmiar wilgoci z otoczenia materaca, zapobiegając uczuciu dyskomfortu podczas snu i rozwijaniu się szkodliwych grzybów i pleśni. Całkiem inną konstrukcję posiadają materace Hevea Junior Box – są to modele sprężynowe. Zastosowano w nich lekkie, bardzo nowoczesne i wyjątkowo elastyczne sprężyny kieszeniowe o wysokości 12 cm, z przekładką z tkaniny polimerowej i wykończeniem ze stalowej ramki.

Ciężar ciała rozkłada się na nim równomiernie, a wszystkie partie mają zapewnione właściwe podparcie. Pokrowiec wykonano ze wspomnianej wcześniej dzianiny NATURAL CARE AEGIS, ale opcjonalnie można zamówić także pokrowiec z dzianiny ALOE GREEN POWER z dodatkiem żelu aloesowego, który ma gładką fakturę, bez pikowania. Materace Hevea Junior Bio Bamboo mają wypełnienie z pianki BIO typu kaltschaum o dużej gęstości i twardości, produkowanej z dodatkiem surowców odnawialnych w postaci olejków roślinnych. Dodatkowo został on jednostronnie obłożony płytą lateksową typu Ocean Blue o grubości 3 cm.

  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl