koszyk suma: 0,00 zł
Jaki materac dla dzieci od 2. roku życia?
Jaki materac dla dzieci od 2. roku życia?

Jaki materac dla dzieci od 2. roku życia?

Materace polskiej marki Hevea to produkty bardzo dobrej jakości, o potwierdzonych walorach zdrowotnych i użytkowych. Wśród modeli odpowiednich dla dzieci, które ukończyły już 2. rok życia, na uwagę zasługują w szczególności SNUDO i JUNIOR. Ten pierwszy wykonany jest z pianki wysokoelastycznej, a drugi – z lateksu. Oba posiadają Certyfikat Wyrobu Medycznego Klasy I, ale posiadają nieco inne właściwości. Przyjrzymy się bliżej ich konstrukcji i walorom, aby ułatwić Wam wybór takiego produktu, który spełni zarówno Wasze oczekiwania, jak i potrzeby Waszych pociech.

 

Materac SNUDO

Materac dziecięcy SNUDO to produkt, który doskonale sprawdzi się w przypadku nieco starszych dzieci. Wykonano go w całości z pianki wysokoelastycznej, nieco twardszej i bardziej sztywnej od lateksu. Materiał ten posiada w swojej konstrukcji otwarte komory, zapewniające doskonałą cyrkulację powietrza. Ma to ogromne znaczenie dla higienicznego i zdrowego snu maluszka. Pot i wilgoć są skutecznie odprowadzane z jego powierzchni, dzięki czemu nawet w najbardziej upalne noce, Twoja pociecha nie będzie odczuwać dyskomfortu. Taka konstrukcja jest ważna również z innego powodu. Otwarto komorowa budowa znacząco ogranicza ryzyko rozwijania się wewnątrz materaca roztoczy, grzybów i pleśni. Co więcej, sama pianka również pozbawiona jest substancji, które mogłyby szkodzić i powodować uczulenia u dzieci, więc finalnie materac SNUDO to model w 100% antyalergiczny. Obie strony materaca dopasowane są do potrzeb dzieci w różnym wieku. Pierwsza z nich – bezstrefowa i pozbawiona nacięć – będzie odpowiednia dla maluchów, które nie ważą więcej, niż 40 kg. Druga – podzielona na strefy o różnej twardości – doskonale posłuży starszym dzieciom. Producent udziela 2-letniej gwarancji na ten model, przy czym realna żywotność materaca SNUDO to 4-5 lat.

 

MATERAC JUNIOR

Lateksowy materac JUNIOR charakteryzuje się bardzo dużą elastycznością, dzięki czemu dzieciom śpi się na nim niezwykle komfortowo. Materiał, z którego wykonano ten model, jest wyjątkowo higieniczny. Lateks nie chłonie wilgoci. Nie ma zatem możliwości, by namnażały się na nim szkodliwe drobnoustroje. Co więcej, dzięki specjalnej technologii wypiekania lateksu eliminowane są z niego wszystkie białka, więc jest on w 100% bezpieczny dla alergików. Przemyślana konstrukcja, oparta o tzw. ukryte strefy twardości, powoduje, że materac dostosowuje się do wieku i wagi dziecka. Wspomniane strefy, odpowiedzialne za właściwe podparcie dla kręgosłupa, aktywizują się dopiero wtedy, gdy waga dziecka przekroczy 40 kg. Na całej powierzchni materaca znajdują się drobne kanaliki, umożliwiające skuteczną wentylację i zapobiegające poceniu się maluchów w trakcie snu. Ten model polecany jest szczególnie do większych łóżek, w tym również łóżek piętrowych. Objęty jest aż 10-letnią gwarancją producenta.

WERSJE MAX DLA JESZCZE WIĘKSZEGO KOMFORTU

Oba opisane wyżej modele dostępne są w wersji MAX. W tych wariantach wyposażone są one w dodatkową, 3-centymetrową warstwę lateksu Ocean Blue, w którego strukturze obecne są drobne silikonowe kuleczki, pozwalające zachować stałą temperaturę. Dzięki temu materac jest jeszcze bardziej komfortowy i higieniczny w użytkowaniu. Ponieważ nie jest ona na stałe doklejona do głównego wkładu, można w razie potrzeby ją zrolować i wymrozić w celu odświeżenia.

 

MATERACE JUNIOR I SNUDO – PODSUMOWANIE

W zamieszczonej poniżej tabeli zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat obu opisywanych modeli, by ułatwić porównanie najbardziej istotnych parametrów.

 

 

Junior

Snudo

Materiał wykonania

Lateks

Pianka wysokoelastyczna

Gwarancja

10 lat

2 lata

Wysokość

10 cm

11 cm

Waga

Około 12 kg

Około 7 kg

Walory użytkowe

Elastyczny lateks świetnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa

Nieco twardsza od lateksu pianka zapewnia komfortowy sen szczególnie młodszym dzieciom

Właściwości antyalergiczne

Lateks nie chłonie wilgoci, a proces wypiekania pozwala wyeliminować wszystkie naturalnie występujące w tym surowcu białka

Pianka nie uczula, a specjalna otwarto komorowa budowa zapewnia skuteczną cyrkulację powietrza

Właściwości ortopedyczne

Ukryte strefy twardości i optymalna gęstość lateksu umożliwiają dostosowanie się materaca do potrzeb zarówno młodszych, jak i starszych dzieci.

Podział na dwie strony użytkowe: gładka bezstrefowa, odpowiednia dla dzieci o wadze nie przekraczającej 40 kg i strona nacinana, z trzema strefami twardości, dla dzieci ważących powyżej 40 kg

Przepuszczalność powietrza

Obecność kanalików na całej powierzchni zapewnia skuteczną wentylację

Otwarto komorowa budowa to gwarancja doskonałej cyrkulacji powietrza

Dla kogo polecane

Dla wszystkich dzieci powyżej 2. roku życia

Dla wszystkich dzieci powyżej 2. roku życia

Dostępne rozmiary

130x80, 160x70, 165x80, 160x80, 160x90, 180x80, 180x90, 190x80, 190x90, 200x80, 200x90

130x80, 165x80, 160x80, 160x90, 180x80, 180x90, 190x80, 190x90, 200x80, 200x90, 200x100, 200x120

 

Oba modele są bardzo wytrzymałe i komfortowe w użytkowaniu, a co najważniejsze, zapewnią zdrowy i spokojny sen dzieciom.

 

  

 

Zapisz się do newslettera i odbierz 3% rabatu
Zyskujesz: kod rabatowy 3% na dzisiejsze zakupy, oferty specjalne tylko dla odbiorców newslettera oraz bieżące nowości w Magiczny Pokoik
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych przez Magic Room Sp. z o.o. i przesyłanie materiałów marketingowych drogą elektroniczną.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl