koszyk suma: 0,00 zł
Jaki materac dla dzieci od 2. roku życia?
Jaki materac dla dzieci od 2. roku życia?

Jaki materac dla dzieci od 2. roku życia?

Komfortowy sen jest kluczowy dla dobrego samopoczucia i zdrowia maluszka. Ważne jest, aby zapewnić mu wysoką jakość snu, dzięki poprawnie dobranemu materacowi, który zagwarantuje wygodę i bezpieczeństwo. W trakcie spania organizm regeneruje się, mięśnie rozluźniają, a nerwy uspokajają. Jest to fundamentalny sposób na odpoczynek, dlatego wybór odpowiedniego materaca dla dziecka jest niezwykle istotny. Niestety dziecko nie zawsze potrafi wyrazić, czy czuje się wystarczająco swobodnie, więc należy zastanowić się wcześniej nad zapewnieniem mu wygodnego miejsca do spania.

W naszej ofercie znajdują się dedykowane materace dla dzieci powyżej drugiego roku życia. Wśród których wyróżniamy przede wszystkim materace lateksowe i piankowe. Oba te rodzaje charakteryzują się doskonałymi właściwościami ortopedycznymi, zapewniającymi zdrowe wsparcie dla kręgosłupa dziecka. Surowce, z których zostały wyprodukowane są również niezwykle higieniczne, dzięki czemu można być spokojnym o pociechę. Lateks i pianka są materiałami, które zapobiegają rozwojowi roztoczy i bakterii, co jest szczególnie istotne dla dzieci o wrażliwej skórze.

Materace polskiej marki Hevea to produkty bardzo dobrej jakości, o potwierdzonych walorach zdrowotnych i użytkowych. Wśród modeli odpowiednich dla dzieci, które ukończyły już 2. rok życia, na uwagę zasługują w szczególności SNUDO i JUNIOR. Ten pierwszy wykonany jest z pianki wysokoelastycznej, a drugi – z lateksu. Oba posiadają Certyfikat Wyrobu Medycznego Klasy I, ale posiadają nieco inne właściwości. Przyjrzymy się bliżej ich konstrukcji i walorom, aby ułatwić Wam wybór takiego produktu, który spełni zarówno Wasze oczekiwania, jak i potrzeby Waszych pociech.

Spis treści:

Materac z pianki wysokoelastycznej Hevea SnuDo

Materac dziecięcy SNUDO to produkt, który doskonale sprawdzi się w przypadku nieco starszych dzieci. Wykonano go w całości z pianki wysokoelastycznej, nieco twardszej i bardziej sztywnej od lateksu. Materiał ten posiada w swojej konstrukcji otwarte komory, zapewniające doskonałą cyrkulację powietrza. Ma to ogromne znaczenie dla higienicznego i zdrowego snu maluszka. Pot i wilgoć są skutecznie odprowadzane z jego powierzchni, dzięki czemu nawet w najbardziej upalne noce, Twoja pociecha nie będzie odczuwać dyskomfortu. Taka konstrukcja jest ważna również z innego powodu. Otwarto komorowa budowa znacząco ogranicza ryzyko rozwijania się wewnątrz materaca roztoczy, grzybów i pleśni. Co więcej, sama pianka również pozbawiona jest substancji, które mogłyby szkodzić i powodować uczulenia u dzieci, więc finalnie materac SNUDO to model w 100% antyalergiczny.Obie strony materaca dopasowane są do potrzeb dzieci w różnym wieku. Pierwsza z nich – bezstrefowa i pozbawiona nacięć (zbliżona do H3) – będzie odpowiednia dla maluchów, które nie ważą więcej, niż 40 kg. Druga – podzielona na strefy o różnej twardości (H2) – doskonale posłuży starszym dzieciom. Producent udziela 2-letniej gwarancji na ten model, przy czym realna żywotność materaca SNUDO to 4-5 lat.

 

 
MATERAC HEVEA SNUDO

Materac lateksowy Hevea Junior

Lateksowy materac JUNIOR charakteryzuje się bardzo dużą elastycznością, dzięki czemu dzieciom śpi się na nim niezwykle komfortowo. Materiał, z którego wykonano ten model, jest wyjątkowo higieniczny. Lateks nie chłonie wilgoci. Nie ma zatem możliwości, by namnażały się na nim szkodliwe drobnoustroje. Co więcej, dzięki specjalnej technologii wypiekania lateksu eliminowane są z niego wszystkie białka, więc jest on w 100% bezpieczny dla alergików. Przemyślana konstrukcja, oparta o tzw. ukryte strefy twardości, powoduje, że materac dostosowuje się do wieku i wagi dziecka. Wspomniane strefy, odpowiedzialne za właściwe podparcie dla kręgosłupa, aktywizują się dopiero wtedy, gdy waga dziecka przekroczy 40 kg. Na całej powierzchni materaca znajdują się drobne kanaliki, umożliwiające skuteczną wentylację i zapobiegające poceniu się maluchów w trakcie snu. Ten model polecany jest szczególnie do większych łóżek, w tym również łóżek piętrowych. Objęty jest aż 10-letnią gwarancją producenta.

WERSJE MAX DLA JESZCZE WIĘKSZEGO KOMFORTU
Oba opisane wyżej modele dostępne są w wersji MAX. W tych wariantach wyposażone są one w dodatkową, 3-centymetrową warstwę lateksu Ocean Blue, w którego strukturze obecne są drobne silikonowe kuleczki, pozwalające zachować stałą temperaturę. Dzięki temu materac jest jeszcze bardziej komfortowy i higieniczny w użytkowaniu. Ponieważ nie jest ona na stałe doklejona do głównego wkładu, można w razie potrzeby ją zrolować i wymrozić w celu odświeżenia.

 

Porównanie materac Hevea SnuDo i Junior

W zamieszczonej poniżej tabeli zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat obu opisywanych modeli, by ułatwić porównanie najbardziej istotnych parametrów.

 

 

Junior

Snudo

Materiał wykonania

Lateks

Pianka wysokoelastyczna

Gwarancja

10 lat

2 lata

Wysokość

10 cm

11 cm

Waga

Około 12 kg

Około 7 kg

Walory użytkowe

Elastyczny lateks świetnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa

Nieco twardsza od lateksu pianka zapewnia komfortowy sen szczególnie młodszym dzieciom

Właściwości antyalergiczne

Lateks nie chłonie wilgoci, a proces wypiekania pozwala wyeliminować wszystkie naturalnie występujące w tym surowcu białka

Pianka nie uczula, a specjalna otwarto komorowa budowa zapewnia skuteczną cyrkulację powietrza

Właściwości ortopedyczne

Ukryte strefy twardości i optymalna gęstość lateksu umożliwiają dostosowanie się materaca do potrzeb zarówno młodszych, jak i starszych dzieci.

Podział na dwie strony użytkowe: gładka bezstrefowa, odpowiednia dla dzieci o wadze nie przekraczającej 40 kg i strona nacinana, z trzema strefami twardości, dla dzieci ważących powyżej 40 kg

Przepuszczalność powietrza

Obecność kanalików na całej powierzchni zapewnia skuteczną wentylację

Otwarto komorowa budowa to gwarancja doskonałej cyrkulacji powietrza

Dla kogo polecane

Dla wszystkich dzieci powyżej 2. roku życia

Dla wszystkich dzieci powyżej 2. roku życia

Dostępne rozmiary

130x80, 160x70, 165x80, 160x80, 160x90, 180x80, 180x90, 190x80, 190x90, 200x80, 200x90

130x80, 165x80, 160x80, 160x90, 180x80, 180x90, 190x80, 190x90, 200x80, 200x90, 200x100, 200x120

Oba modele są bardzo wytrzymałe i komfortowe w użytkowaniu, a co najważniejsze, zapewnią zdrowy i spokojny sen dzieciom.

 

Surowce użyte do produkcji materacy 

Lateks
Lateks to naturalny surowiec pozyskiwany z soku mlecznego roślin kauczukodajnych. Wykonany z tego materiału wkład charakteryzuje się ponadprzeciętną elastycznością, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do naturalnych krzywizn ludzkiego ciała i jednocześnie stanowi dla niego solidne podparcie. Korzystając z materacy lateksowych, można pożegnać się z uczuciem napięcia mięśniowego, a dodatkowo spanie na materacach lateksowych korzystnie wpływa na krążenie krwi. Komfortowy i zdrowy sen jest dzięki nim na wyciągnięcie ręki.

Oprócz tego, że materace lateksowe posiadają wręcz ortopedyczne właściwości, są przy tym bardzo trwałe. Wkład odzyskuje swoją pierwotną formę nawet po licznych i długotrwałych naciskach i zniekształceniach, a jego realna żywotność wynosi nawet 10 lat. Jakby tego było mało, opisywany surowiec jest w 100% bezpieczny dla zdrowia. W procesie wypiekania z lateksu eliminowane są wszystkie naturalnie występujące w nim białka, przez co produkt finalny ma właściwości antyalergiczne.

 

Pianka wysokoelastyczna
Pianka wysokoelastyczna wykorzystywana do produkcji materacy jest nieco sztywniejszym i twardszym materiałem. Dużą jej zaletą jest to, że zapewnia świetną wentylację, a to za sprawą otwarto-komorowej budowy. Ze względu na swą budowę dostosowuje się do kształtu ciała, zapewniając wygodę i komfort podczas snu. Parametrem, na który należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze materaca wykonanego z tego surowca, jest gęstość pianki. Wkład piankowy o dużej gęstości zapewnia trwałość produktu i dobre oparcie dla kręgosłupa. Zastosowana pianka wysokoelastyczna jest całkowicie bezpieczna i dostosowana dla dzieci z alergiami i astmą.

 

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jaki stelaż będzie odpowiedni do materaca piankowego, a jaki do lateksowego?
  Do materacy lateksowych zaleca się stelaże o maksymalnym rozkładzie szczebelków do 5cm.
  Materace z pianki wysokoelastycznej są dostosowane również do stelaży o szerszym rozkładzie szczebelków, więc sprawdzą się także w przypadku odległości większej niż 5cm. 
 • Jak głęboka powinna być skrzynia łóżka w porównaniu do materaca?
  Głębokość skrzyni łóżka powinna być o około 5 cm płytsza niż wysokość materaca. Zapas wystającego częściowo materaca dodatkowo minimalizuje ryzyko uderzenia się o bok łóżka.

  Czy wkład lateksowy posiada swój charakterystyczny zapach?
  Lateks wykorzystywany podczas produkcji materacy pochodzi z drzewa kauczukowego, który z początku może posiadać charakterystyczny i delikatny zapach, który jednak nie utrzymuje się trwale. W odpowiednio wentylowanym pomieszczeniu oraz po założeniu pokrowca, żaden zapach nie powinien być wyczuwalny i w żadnym wypadku nie jest on szkodliwy dla zdrowia.

 • Która strona Hevea SnuDo jest twardsza, a która mięciejsza?
  Materac Hevea SnuDo jest zbudowany z dwóch zróżnicowanych stron użytkowych Strona bezstrefowa (twardość zbliżona do H3) jest pozbawiona nacięć  i będzie odpowiednia dla maluchów, które nie ważą więcej, niż 40 kg. Druga ze stron jest podzielona na strefy i posiada nacięcia (o twardości H2) – idealnie sprawdzi się w przypadku starszych dzieci, powyżej 3. roku życia. 

 • Jaki pokrowiec do materaca wybrać?
  Wszystkie te modele występują w pokrowcu Natural Care Aegis. Jest to pokrowiec zewnętrzny uszyty z bawełny oraz poliestru: jednej z najbardziej higienicznych dzianin materacowych. Wykorzystuje innowacyjne rozwiązania technologii medycznej w postaci „tarczy ochronnej”, czyli powlekania dzianiny anty mikrobiotyczną oraz antybakteryjną, bezzapachową, bezbarwną, niewypłukującą się powłoką chroniącą przed bakteriami, grzybami, glonami, drożdżami, pleśnią i roztoczami. Produkt wykonany w technologii Aegis Microbe Shield jest prozdrowotny, przyjazny dla ludzi, zwierząt i środowiska. Działanie selektywne wobec niechcianych mikroorganizmów stawia AEGIS na czele dzianin antyalergicznych. Dzianina Natural Care Aegis jest bezzapachowa, miękka, odporna na mycie i wielokrotne pranie. Można ją prać w temperaturze do 60°C. Posiada Certyfikat Eko-Tex Stadard 100.

 • Czy dokupić ochraniacz wodoodporny w zestawie z materacem?
  Ochraniacz wodoodporny 2w1 jest wartościowym wyborem, ze względu na swoje właściwości ochronne przed niepożądanym zamoczeniem lub ubrudzeniem materaca. Dodatkowo może pełnić funkcję prześcieradła, a na jego bokach znajdują się gumowe paski,k które ułatwiają proces przygotowania łóżeczka do użytku i niwelują szansę na przesuwanie się materiału podczas użytkowania.
Zapisz się do newslettera i odbierz 50 zł rabatu
Zyskujesz: kod rabatowy 50 zł na pierwsze zakupy powyżej 1000 zł, oferty specjalne tylko dla odbiorców newslettera oraz bieżące nowości w Magiczny Pokoik
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych przez Magic Room Sp. z o.o. i przesyłanie materiałów marketingowych drogą elektroniczną.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl