koszyk suma: 0,00 zł
Z jakich materiałów produkowane są nasze materace?
Z jakich materiałów produkowane są nasze materace?

Z jakich materiałów produkowane są nasze materace?

 

Materace, które mamy w ofercie, są doskonale dopracowane zarówno pod względem konstrukcji, jak i walorów zdrowotnych i użytkowych. Do ich produkcji stosuje się materiały o różnych właściwościach, które jednak łączy jedno – zapewniają one niebywały komfort w czasie snu i wypoczynku. W zależności od potrzeb i indywidualnych oczekiwań, można zdecydować się na zakup modeli wykonanych z lateksu, pianki Memory (zwanej też pianką termoelastyczną) albo z maty kokosowej. W niektórych przypadkach do wykonania materaca wykorzystuje się dwie, łączone ze sobą warstwy. Tak jest m.in. w przypadku materacy progresywnych dla dzieci. Dzięki temu można je użytkować już od pierwszych chwil życia aż do ukończenia przez dziecko kilku lat. Co warto wiedzieć o surowcach wykorzystywanych do produkcji? Poniżej przedstawiamy krótkie zestawienie ich właściwości i charakterystyki.

 

Lateks

Lateks to naturalny surowiec, pozyskiwany z soku mlecznego roślin kauczukodajnych. Wykonana z tego materiału pianka charakteryzuje się ponadprzeciętną elastycznością, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do naturalnych krzywizn ludzkiego ciała i jednocześnie stanowi dla niego solidne podparcie. Korzystając z materacy lateksowych, można pożegnać się z uczuciem napięcia mięśniowego. Udowodniono, że spanie na materacach lateksowych korzystnie wpływa również na krążenie krwi. Komfortowy i zdrowy sen jest dzięki nim na wyciągnięcie ręki.

Oprócz tego, że materace z pianki lateksowej posiadają wręcz ortopedyczne właściwości, to są przy tym bardzo trwałe. Pianka odzyskuje swoją pierwotną formę nawet po licznych i długotrwałych naciskach i zniekształceniach, a jej realna żywotność wynosi nawet 10 lat. Jakby tego było mało, opisywany surowiec jest w 100% bezpieczny dla zdrowia. W procesie wypiekania z lateksu eliminowane są wszystkie naturalnie występujące w nim białka, przez co produkt finalny ma właściwości antyalergiczne.

 

Pianka termoelastyczna

Ten surowiec został wynaleziony przez naukowców z NASA na potrzeby astronautów, którzy z racji specyfiki wykonywanego przez siebie zawodu, często i przez długi czas muszą przebywać w ograniczonej przestrzeni i w jednej pozycji. Ów materiał przez lata był niedostępny dla „zwykłych śmiertelników”, jednak w końcu stał się powszechnie dostępny, z korzyścią dla nas wszystkich. W materacach sprawdza się on doskonale z uwagi na swoją elastyczność i niebywałe walory użytkowe. Zaczyna działać pod wpływem temperatury ciała – doskonale dopasowuje się do wszystkich jego krzywizn i jednocześnie delikatnie je otula. W konsekwencji eliminuje napięcie mięśniowe i pomaga ograniczyć do minimum nacisk na różne partie sylwetki, w tym barki i biodra. Między innymi z tego względu znajduje szerokie zastosowanie w produkcji materacy przeciwodleżynowych. Pianka termoelastyczna ma także właściwości antyalergiczne, więc świetnie sprawdzi się w przypadku dzieci oraz osób o bardzo wrażliwej skórze. Wykorzystuje się ją w materacach lateksowych, sprężynowych i piankowych.

 

Mata kokosowa

Włókno kokosowe nie bez powodu jest tak często wykorzystywane do produkcji materacy. Jako naturalny surowiec, jest bardzo przyjazny dla skóry i ciała, a dla zapewnienia jak najwyższej higieniczności i jak najlepszych właściwości użytkowych, włókno kokosowe wulkanizowane jest naturalnym lateksem. Dzięki temu na jego powierzchni nie mają szans rozwijać się szkodliwe mikroorganizmy, grzyby i pleśń. Materace z matą kokosową doskonale przepuszczają powietrze, zapewniając maksymalny komfort podczas snu nawet w upalne noce. Ten surowiec jest jednocześnie elastyczny, ale też odpowiednio sztywny, więc materace wytworzone z jego wykorzystaniem zachowują zwiększoną odbojność. Kokos nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, które mogłyby potencjalnie zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu dzieci i dorosłych. Często matę kokosową łączy się z lateksem – takie materace są polecane szczególnie najmłodszym dzieciom. Twardsza i nieco bardziej sztywna mata kokosowa stanowi odpowiednie wsparcie dla rozwijającego się kręgosłupa w pierwszych miesiącach życia. Na zbyt miękkiej powierzchni trudno jest niemowlęciu swobodnie zmieniać pozycje. Gdy maluch nieco już podrośnie, wystarczy materac obrócić na stronę z lateksem.

 

Pianka wysokoelastyczna

Ma podobne właściwości do kokosa – również jest dość sztywna i twarda. Dużą jej zaletą jest to, że zapewnia świetną wentylację, a to za sprawą otwarto-komorowej budowy. Parametrem, na który należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze materaca wykonanego z tego surowca, jest gęstość pianki. Przyjmuje się za optymalną wartość 30-35 kg/m3. Wkład o dużej gęstości zapewnia trwałość produktu i dobre oparcie dla kręgosłupa.

 

Podsumowanie

To, na jakich materacach śpią nasze dzieci, ma ogromne znaczenie dla ich prawidłowego rozwoju i jakości wypoczynku. Warto zainwestować w produkty, które będą służyć przez wiele lat.

Zapisz się do newslettera i odbierz 50 zł rabatu
Zyskujesz: kod rabatowy 50 zł na pierwsze zakupy powyżej 1000 zł, oferty specjalne tylko dla odbiorców newslettera oraz bieżące nowości w Magiczny Pokoik
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych przez Magic Room Sp. z o.o. i przesyłanie materiałów marketingowych drogą elektroniczną.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl