koszyk suma: 0,00 zł
Zadbaj o bezpieczną przestrzeń dla swojego dziecka M jak Mama 01/2016

Kiedy na świat ma przyjść nasze pierwsze dziecko staramy się przygotować do tego jak najlepiej, włączając w cały proces również zadbanie o przyjazne otoczenie. Szykujemy wyprawkę, kupujemy meble, ale czy to wszystko? Czy nie zapominamy o zagrożeniach, które na co dzień trudno dostrzec? Fale elektromagnetyczne emitowane przez wiele urządzeń w domu, a zwłaszcza przez telefony komórkowe, mogą mieć zły wpływ na rozwój małego dziecka.

Fal elektromagnetycznych jest w naszym otoczeniu coraz więcej. Mogą one powodować problemy z zasypianiem, koncentracją i nerwowość. Potwierdzają to badania. Szczególnie niebezpieczne są dla rozwijającego się mózgu małego dziecka. W perspektywie lat mogĄ wpłynąć nawet na występowanie wad rozwojowych. Podobnie działa sieć WI-FI, która przez Światową Organizację Zdrowia została zaliczona do czynników rakotwórczych. Warto więc ograniczyć używanie sieci bezprzewodowych w miejscach, gdzie przebywają maluchy. Dodatkowo wiele sprzętów elektronicznych, które mamy w domu nagrzewa się, powodując podwyższenie temperatury w otoczeniu i duże ilości jonów dodatnich, które zaburzają naturalną równowagę organizmu. To skutkuje osłabieniem i zaburzeniami odporności.

Zadbajmy więc o to, aby dom był przyjazny i bezpieczny dla dziecka. Nie ustawiajmy sprzętów elektronicznych tuż przy łóżeczku lub bujaczku maluszka. Zastanówmy się dwa razy zanim damy szkrabowi do rąk telefon komórkowy. Nie uruchamiajmy WI-FI na noc, a nieużywany sprzęt po prostu wyłączajmy.


Źródło: „Dom zdrowy dla dziecka”, M, jak mama 01.2016

Zapisz się do newslettera i odbierz 3% rabatu
Zyskujesz: kod rabatowy 3% na dzisiejsze zakupy, oferty specjalne tylko dla odbiorców newslettera oraz bieżące nowości w Magiczny Pokoik
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych przez Magic Room Sp. z o.o. i przesyłanie materiałów marketingowych drogą elektroniczną.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl